SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bordssurtout 8448104
nr 844 8104
Bordssurtout
nysilver, A G Dufva, sent 1800-tal, höjd: 28 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
måndag 2 september 2013
kl 18:38:51
2/9 17:44:36
2/9 18:33:54
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.